Jaunumi

Invest Riga real estate property investments investīcijas

Kā iegādāties nekustamo īpasumu Latvijā

Nekustamā īpašuma pirkšanas procedūra

Latvijas nekustamā īpašuma pirkuma procedūra

Iegādāties nekustamo īpašumu Latvijā ērti un ātri var ne tikai Latvijas valsts iedzīvotāji, bet arī nekustamo īpašumu investori, kuri ir ārvalstu iedzīvotāji. Latvijas Nekustamā īpašuma pirkuma procedūra ir juridiski vienādas kā valsts iedzīvotājiem tā arī ārvalstu iedzīvotājiem.

Ērts veids kā iegādāties nekustamo īpašumu Latvijā, ko arī piedāvā INVEST RIGA ir uzticēt darījuma formalitātes pilnvarotam darījuma pārstāvim no INVEST RĪGA, ko arī pieļauj Latvijas likumdošana, kas ārvalstu iedzīvotājam var atvieglot nekustamā īpašuma pirkuma procedūras operativitāti un korektumu. Ja nekustamā īpašuma pircējs uztic darījumu veikt INVEST RIGA pilnvarotajai personai, kura īpašumu pircēju pārstāv visās valsts iestādēs, kuras saistītas ar īpašumtiesību reģistrēšanu uz investora vārda, tad šī iespēja piedāvā pircējam nepiedalīties procedūras gaitā, bet gan saņemt jau apstiprinātus dokumentus, kuri pierāda jaunā īpašnieka īpašumtiesības. Investors pret investīcijām “Latvijas nekustamajā īpašumā” var pretendēt uz uzturēšanās atļauju Latvijā.

Nekustamā īpašuma pirkšanas procedūra Latvijā

Latvijas nekustamā īpašuma pirkuma procedūras gaita:

Sākotnējie soļi sevī ietver Latvijas nekustamā īpašuma izvēle Rīgā, Jūrmalā, Rīgas rajonā vai citviet Latvijā. Pircējs, iespējams, ierodas, lai iepazītos ar īpašumiem, kādi nekustamie īpašumi ir pieejami tirgū pēc INVEST RIGA klienta prasībām.

Kā nākamais solis iegādājoties Latvijas nekustamā īpašuma ir izraudzīto īpašumu rezervēšana. Nekustamo īpašumu rezervēšana paredz noslēgt rokasnaudas līgumu, kurā īpašuma pārdevējs saņem iepriekš norunātu rezervēšanas summu, kura parasti ir 10 % apmērā no nekustamā īpašuma vērtības. Pēc rokasnaudas līguma noslēgšanas īpašums tiek izņemts no pārdošanas.

Nākamais solis ir noslēgt pirkuma-pārdevuma līgumu, kurā norādīto (iegādājamo) objektu vispirms pārbauda Latvijas notārs vai nekustamo īpašumu juridiski var pārdodot. Tad, kad notārs ir iepazinies un ir pārliecinājies, ka īpašumam juridiski nepastāv slēpti apgrūtinājumi, tad notārs sagatavo un apstiprina pirkuma-pārdevuma līgumu, ko paraksta pārstāvētās puses. Visu atlikušo pirkuma summu pircējs pārskaita pārdevējam un tad dokumenti tiek iesniegti „Zemesgrāmatā”, lai pārreģistrētu īpašumu uz jauno īpašnieku. Pie “Latvijas nekustamo īpašumu” darījumiem bieži bankā tiek izveidots un atvērts speciāls konts konkrētam darījumam, kuru sauc par „darījumu kontu”. Šis konts garantē, ka darījuma puses izpildīs uzņemtās saistības, jo banka ieņem trešo personas pozīciju, kā kontroles persona. Šī kontrole garantē, ka pārdevējs saņems naudu un pircējs saņems apstiprinātas īpašuma tiesības.

Šis ir tikai tipiskākais variants kā iegādāties nekustamo īpašumu Latvijā, jo pastāv arī citi varianti.

Latvijas nekustamā īpašuma pirkuma darījuma izmaksas:

  • Notāra pakalpojumi vidēji 200 EUR;
  • Jurista pakalpojumi vidēji no 500 līdz 700 EUR par vienkāršotiem darījumiem;
  • Valsts kancelejas nodeva 30EUR
  • Valsts nodeva par īpašuma tiesību reģistrāciju ir 2% no pirkuma summas;
  • Darījuma konta apkalpošanas izmaksas ir individuāli, vidēji no 500 līdz 1500EUR.

Kredīts iegādājoties nekustamo īpašumu Latvijā

Jebkurš INVEST RIGA klients (ārvalstu iedzīvotājs), kurš iegādājās “nekustamo īpašumu Latvijā” var saņemt hipotekāro kredītu bankās Latvijā. Lai saņemtu hipotekāro kredītu, kā ķīla ir iespējama pats īpašums, kuru iegādājās. Kredīta pieteikuma izskatīšanas termiņš un kredīta procentu likme tiek vērtēta individuāli. Vidēja procenta likme sastāda 5 – 7 % gadā. Iegādājoties nekustamo īpašumu Latvijā ārvalstu iedzīvotāji var saņemt kredītu līdz 40 gadiem.

Latvijas bankās atvērt kontu

Atvērt kontu Latvijas bankā nav obligāta, taču vēlama, lai operatīvi, bez liekām pārbaudēm, notiktu pārskaitījumi. Lai noformētu Latvijas nekustamā īpašuma pirkuma procedūru konts Latvijas bankā nav obligāts. Latvijas bankās atvērto kontu ir iespējams ērti pārvalstīt caur internetbanku. Katras bankas internetbanka Latvijā ir pieejama arī krievu valodā.

Komentēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligāti aizpildāmie lauki apzīmēti ar *