PAR RĪGU LATVIJU

Par Rīgu, Latviju

LATVIJA

Latvija ir neliela taču ļoti unikāla un skaista valsts, kura atrodas Ziemeļeiropā, Baltijas jūras austrumu krastā. Latvija ir viena no Baltijas valstīm. Latvija daudzējādā ziņā ir ļoti unikāla valsts: valsts ar nelielu platību un zemu iedzīvotāju blīvumu, ar bagātu kultūru un daudzveidīgu neskartu dabu, tīru gaisu, jo meži klāj lielāko Latvijas daļu, ezeri un upju senlejas, dažādi dabas parki un senlaiku celtnes-baznīcas, pilis, viesnīcas un atpūtas nami, lieli tirdzniecības centri. Latviju raksturo mierīgs dzīves ritējums salīdzinot ar citu modernām valstīm un to pilsētām, kurā ir neuzbāzīgi, bet viesmīlīgi iedzīvotāji un droša vide.
Vecrīga un tās šaurās ielas, senatnīgas celtnes Vecrīgā, Jūrmala, kilometriem gara pludmale ar baltām smiltīm, konkurss „Jaunais vilnis”, Laima Vaikule un Raimonds Pauls, Melngalvju nams, Brain Storm, KVN, Rīgas pils, Rīgas balzāms ir tas ar ko asociējās Rīga, Latvija.
Ģeogrāfiski ekskluzīvā Latvijas atrašanās vieta sniedz daudz priekšrocības, jo Latvija un Rīga ir Eiropas centrā, kas ļauj jebkuru Eiropas lielpilsētu sasniegt ļoti ērti un ātri.
 1. Rietumeiropa un Rīga
  • Pārlidojums no Londonas ir 3 stundas, no Beļģijas 1,5 stunda, kas ļauj sasniegt Jūsu izvēlēto pilsētu ātri, lēti un droši;
  • Pārlidojumi no Rīgas katru dienu uz 70 dažādiem galamērķiem Eiropā vien;
  • Lidostas tuvums Rīgai (tikai 15km) un Jūrmalai (tikai 20km);
  • No Rīgas centra un tuvākajām kūrortpilsētām (Jūrmalas) var nokļūt nieka 15-20 min.
 2. Maskava – Rīga
  • No Rīgas uz Maskavu var nokļūt ātrāk kā uz S.Pētetrburgu
  • 3 izlidojumi katru dienu
  • Divi vilcienu reisi un divi regulārie autobusu reisi uz Maskavu no Rīgas
 3. Pēterburga – Rīga
  • Ik vakaru ir reiss ar nacionālo avio sabiedrību AirBaltic
  • Regulāri autobusu reisi un ērta auto satiksme pa labiem Eiropas ceļiem

Svarīgi par Latviju

Dibināta: 1918. gada 18. novembrī tika dibināta Latvijas Republika. Latvijas oficiālais nosaukums: Latvijas Republika Atrašanās vieta: Austrumeiropas ziemeļos pie Baltijas jūras Latvijas teritorija: 64 589 kvadrātkilometri Valsts struktūra: parlamentāra republika Valsts valoda: latviešu Iedzīvotāju kopskaits: 2.02 miljoni Latvijas galvaspilsēta: Rīga (iedzīvotāju daudzums – 692,000, no kuriem 42,3% ir latvieši, 41,1% – krievi, 4,2% – baltkrievi, 3,9% – ukraiņi un 8,5% – citas nacionalitātes). Lielākās pilsētas: Rīga, Daugavpils, Jelgava, Jūrmala, Liepāja, Rēzekne, Ventspils Lielākās ostas pilsētas: Ventspils, Rīga, Liepāja Reliģijas: Evaņģēliski luteriskā, Romas katoļu un Krievijas pareizticīgā baznīca Valsts vadītājs: prezidents, ko parlaments ievēl uz četriem gadiem Likumdevējvara: parlaments (Saeima), 100 deputāti, ko ievēl uz četriem gadiem Valūta: no 2014. gada 1. janvāra ieviests eiro (EUR) Laika zona: GMT ( pēc Grinvičas laika) +2, no aprīļa līdz novembrim – GMT +3 (no Maskavas laika atpaliek par 1h) Starptautiskais telefona kods: +371 Valsts robežojas: Igaunija, Lietuva, Baltkrievija, Krievija un apskalo Baltijas Jūra
Latvijas dalība starptautiskās organizācijās: Eiropas Savienības dalībvalsts (2004. gada 4. maijs), NATO (2004. gada 29. marts), ANO (1991. gada 18. septembris), Šengenas zonas dalībvalsts, Eiropas Padome, Pasaules Tirdzniecības organizācija, Eiropas Drošības un sadarbības organizācija, Baltijas jūras valstu padome u.c.

RĪGA

Rīgas Karogs

Rīgas ģērbonis

Video par Rīgu: Kāpēc Rīga?

Īsumā par Rīgu

Oficiālais nosaukums: Rīga Iedzīvotāji: 702 000 Platība: 307,17 km2 Vieta: Pie Daugavas, Rīgas līcī pie Baltijas jūras Ziemeļeiropā Rīga 2014 gadā: Rīga ir Eiropas kultūras galvaspilsēta

Rīga – ir finanšu, transporta un darījumu centrs visā Baltijā. Rīga ir Latvijas galvaspilsēta un lielākā pilsēta Baltijas valstīs. Rīgas centrs (Vecrīga) līdz mūsdienām ir saglabājis neskaitāmas kultūras un vēstures liecības, ko atspoguļo viduslaikos būvētās Vecrīgas šaurās ielas, kuras joprojām ir klātas ar tā laika bruģi. Katrs Rīgas viesis var atrast sev interesantu veidu kā iepazīt Rīgu. Rīga 2014. Gadā ir saņēmusi titulu kļūt par Eiropas kultūras galvaspilsētu. Rīga var lepoties ar savu bagāto kultūras dzīvi, jo katru nedēļu Rīgā norisinās dažādi kultūras svētki, koncerti, izstādes un festivāli.

Baltijas Jūras piekraste.

Latviju ieskauj Baltijas jūras piekraste, kas ir gandrīz 500km gara smilšu pludmale. Baltijas jūras krastā ir modernas ostu pilsētas, unikāli kūrorti, zvejnieku ciemati, klusi un neskarti dabas nostūri, kuros ir attīstītas dažāda veida atpūtas iespējas. Piekraste s josla Latvijā ir daudzveidīga no Kurzemes puses ar neskartu dabu, kur civilizācija ir retums, tad caur Baltijas lielāko un populārāko kūrorta pērli pilsētu Jūrmalu, beidzot ar Vidzemes piekrasti, kurā ir dažādas pilsētas un apdzīvotas vietas ar atpūtas iespējām.

Par Rīgu Jūrmalu Latviju

Jūrmala – ir Latvijas kūrorta pērle, kuru pazīsts visā Baltijā, Krievijā un citās valstīs, kas atrodas Rīgas jūras līča piekrastē 20 km attālumā no Latvijas galvaspilsētas Rīgas. Balto smilšu garās pludmales Jūrmalu raksturo vislabāk, kā arī izslavētās viesnīcas ar skatu uz jūru un dziednieciskajām sanatorijām, rehabilitācijas centriem, SPA, kafejnīcām un restorāniem. Dzintari Jūrmalā ir slaveni kā bagātākais kultūras centrs, kur atvērtā koncertzāle, rada neaizmirstamu atmosfēru, kurā neskaitāmus gadus norisinās dažādi koncerti, starptautiskais konkurss „Jaunais Vilnis”, humora festivāli. Jūrmalu raksturo jūras gaiss, maigais klimats, saule, jūra, priežu mežs, atpūta katra gaumei ir tas, ko Jūs piedzīvosiet Jūrmalā.